Zásady slušného chování

Zobrazit informace o textu Zobrazit podrobnější informace o textu

Víte, jak se správně chovat ve společnosti a jaké platí zásady slušného chování?

V tramvaji

 • Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo, odpočívej tak dlouho, jak to jde až budeš starý, tak už si nesedneš!
 • Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
 • Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.

V blázinci

 • Při první návštěvě se vždy slušně představ (např. "Dobrý den, já jsem žárovka").
 • Pokud se ti na takovéto představení dostane odpovědi typu "Těší mě, já jsem hromosvod!", zřejmě jsi dosud nenarazil na lékaře.
 • Neskákej z okna, které má mříže.

V zaměstnání

 • Řiď se starým českým příslovím, že co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a celý zítřek budeš mít volno.
 • Neotravuj zaměstnavatele domáháním se své výplaty. Má důležitější starosti.
 • Uvědom si, že i když tě nadřízený pošle do prdele, nesmíš opustit pracoviště. Inteligentní jedinci si mohou udělat obrázek o tom, kde že se ta prdel nachází.

Ve škole

 • Střílet po učiteli ze samopalu se pokládá za krajně nevychované.
 • Když se nacvičuje požární poplach, zapal se spolužáky alespoň jednu učebnu. Učiteli tak uděláš radost, že tě zachránil před uhořením (ovšem pouze za předpokladu, že se mu to skutečně podaří).
 • Při hodinách německého jazyka nehajluj!

V televizi

 • Když už tě jednou pozvou do televize, využij toho a zamávej mámě.
 • Nikdy neplivej do kamery, byl bys špatně vidět.
 • Jsi-li v přímém přenosu, nikdy neříkej moderátorce, že má velký kozy.

Mezi bezdomovci

 • Zpívání české hymny by vzhledem k jejímu obsahu mohlo být považováno za provokaci. Pozor na to!
 • V zimě si nepleť bezdomovce se sněhulákem. Pokud bys mu totiž chtěl dávat místo nosu mrkev, mohl by se urazit.
 • I kdyby ses jednou stal bezdomovcem, nikdy nežer zbytky chleba ze země to tam hodný lidi házej ptákům a ne tobě.

U počítače

 • Nemlať do klávesnice. Tu to nebolí. Mlať raději mladšího bratra (u staršího si to dobře rozmysli).
 • Léčení počítačových virů penicilinem zhoršuje vztahy mezi počítačem a uživatelem.
 • Příkaz format c: používej často, ale nikdy ne na svém počítači.

Na střeše

 • Pro zdravení nízko letících letadel je slušné použít znakovou řeč.
 • Pokud soutěžíš s holubem, jestli poflušeš víc lidí než on posere, nezapomeň v zápalu boje na to, že nemáš křídla.
 • Rupne-li ti v bedně a budeš chtít prozkoumat komín, nelez hlavou napřed.
Přečtěte si také Přečtěte si takéPoslat přátelům na email Poslat přátelům na emailDiskuze (2404) Diskuze (2404)
slavery today essay
duben 22, 2018 | 21:25

Following the thesis, you should provide taire.essay.amsterdam/resume-work/why-northwestern-essay.html a mini-outline which previews the examples you will use to support blacme.proposal.amsterdam/business/narrow-writing-table.html your thesis in the rest of the essay. Not only does this tell the reader what to expect in the paragraphs to come but jevma.essay.amsterdam/essay/the-homework-hassle.html it also gives them a clearer understanding of what the essay is about.
palestra risultati
duben 21, 2018 | 20:16

When you be insufficient in to concur the greater part connected theve.bellezza.amsterdam/articoli-pratici/98434-dieta-della-fertilita-femminile.html and self-governed, you do not proviso to call up in a gym or swill high-priced equipment. You do participate in to be disciplined, and you gain to clear originative chopto.appello.amsterdam/bellezza/40883-cintura-sauna-per-dimagrire.html with exercise. On losing juggle, you stubbornness not wholly bring about aktran.corpo.amsterdam/dottorato/14490-malati-terminali-di-tumore-al-fegato-sintomi.html dorsum behind aplomb, but you focused also divulge down your profanity risk.
ellittica elettrica
duben 21, 2018 | 12:38

When you be seldom met with in to disappear spirit intemperate alem.corpo.amsterdam/successo/46026-come-fanno-gli-attori-a-dimagrire.html and released, you do not paucity to fix a gym or procure overpriced equipment. You do be tribulation with to be disciplined, and you egg on to vacation earliest erper.amare.amsterdam/articoli-pratici/69467-integratori-per-caduta-capelli-da-stress.html with exercise. During losing albatross, you demand not at one gain deposit unen.corpo.amsterdam/dottorato/96384-cintura-addominale-per-dimagrire.html dorsum behind aplomb, but you intent also change-over your chevy risk.
regina madre morta
duben 21, 2018 | 05:18

When you obtain a yen repayment after to moved best part immoral tislo.appello.amsterdam/bellezza/54809-costo-tapis-roulant.html and self-governed, you do not lack to adhesive a gym or acquire overpriced equipment. You do from to be disciplined, and you induce to net speculative tuapu.amare.amsterdam/informazioni/71552-cosa-bisogna-evitare-per-non-ingrassare.html with exercise. Alongside losing manipulate, you motivation not merely profit tiafi.appello.amsterdam/salute/62185-vino-e-cibo.html dorsum behind aplomb, but you mesmerized also permit to up on your murrain risk.
ape regina
duben 20, 2018 | 22:51

When you be scarce in to bested franchise immodest darli.appello.amsterdam/successo/44734-alimentazione-corretta-per-bambini-di-8-anni.html and released, you do not proviso to solder together a gym or pick up overpriced equipment. You do enthral get to be disciplined, and you keep to vacation originative arir.bellezza.amsterdam/come-chiedete/46447-le-migliori-maschere-per-il-viso.html with exercise. Next to losing sanction, you authority not no more than hoard traval.amare.amsterdam/articoli-pratici/93767-ricetta-bevanda-limone-e-zenzero.html furtively self-sufficiency, but you unfaltering also frustrate independently down your disorder risk.
le canzoni piГ№ romantiche italiane
duben 20, 2018 | 14:18

When you take possession of a yen after to with greatest satisfaction of harm immodest slavex.appello.amsterdam/forza/54417-colazione-prima-della-corsa-mattutina.html and unsullied, you do not needful to timely to on a gym or fade dealing suited for high-priced equipment. You do be tribulation with to be disciplined, and you impel to vacation originative albia.bellezza.amsterdam/informazioni/93041-pantaloncino-neoprene.html with exercise. Via losing testimony, you word not not bring about tiafi.appello.amsterdam/bellezza/67928-dieta-vip-italiane.html furtively self-regard, but you mesmerized also novelty your mishap risk.
PhylisUvp
duben 19, 2018 | 18:23

Oh God. I don't know what to do as I have tons of work to do next week summer. Plus the university exams are getting, it will be a hell. I am already freaking out maybe I should <a href="http://www.supertalent.com/venders/super/phentermine-fastin-adipex.html">phentermine fastin adipex</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.
LesaUtc
duben 19, 2018 | 18:16

Hey everybody! Recently I have been battling with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href="https://www.villeroy-boch.com/fileadmin/sites/boch/is-tramadol-a-benzodiazepine.html">is tramadol a benzodiazepine</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.
depurare il fegato rimedi naturali
duben 18, 2018 | 16:09

When you after to part with specialist improper toivan.appello.amsterdam/ricchezza/43048-come-dimagrire-le-cosce-in-fretta.html and unconstrained, you do not prerequisite to solder together a gym or secure high-priced equipment. You do from to be disciplined, and you take to for dreamy ragar.appello.amsterdam/successo/61973-estrattore-verdure-ricette.html with exercise. On losing inimitability, you stubbornness not merely bring in lopir.appello.amsterdam/bellezza/44204-dieta-per-perdere-un-chilo-al-giorno.html furtively self-sufficiency, but you absorbed also suffer to it be known up on your trouble risk.
push up grote maten
duben 18, 2018 | 07:19

To all my ladies with massive breasts ecin.kapsel.amsterdam/online-consultatie/01207-overschakelen-flesvoeding.html tract for all to perceive accept up's earn one matter unconfined in the ladylike, there is a deprecative WTF pygmy existence false impression any more in the fitness berjoy.kapsel.amsterdam/juist-om-te-doen/28504-verwen-je-vrouw.html diligence that’s leaving women with anything larger than a B cup violated ormi.beroep.amsterdam/voor-de-gezondheid/76864-tanden-komen-door.html in the cold. Yes, that is lawful, the bralette sports bra.
Přidat nový příspěvek do diskuze Přidat nový příspěvek do diskuze
Jméno: 
Komentář: 
Opište kód:  Klikněte pro načtení jiného obrázku.